TOP MEKANLAR
  • Teppanyaki Alaturka
  • Salomanje
  • Cento Per cento
  • Günaydın Et
  • Lucca
  • Bodrum Mantı&Cafe
  • Yüksel Balık
  • Faces
  • Balık Noktası
  • Nanna
HAVA DURUMU

İstanbul
20 / 23
Açık

Ankara
15 / 16
Açık

İzmir
21 / 35
Açık

Adana
25 / 27
Sağanak

Diyarbakır
21 / 21
Açık

Trabzon
22 / 22
Gök gürültülü hafif yağmurlu

Erdoğan'ın ses kaydı iddiası!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı ilgilendiren ses kayıtları internete düştü.


İşadamı Ali Ağaoğlu'na ait Küçükbakkalköy'deki 100 milyon dolar değerindeki arazinin talimatla Bilal Erdoğan'ın vakfına verildiği telefon görüşmelerine yansıdı. Ağaoğlu'nun araziyi Erdoğan'a devrederken, "Ben bunu veririm ama ondan sonra bir işim olduğunda ikiletmez kimse" dediği iddia edildi.

Yolsuzluk soruşturmasında ifadeye çağrılan Bilal Erdoğan ile ilgili ses kayıtları internete düştü.

İşadamı Ali Ağaoğlu, Erdoğan'ın kurucusu olduğu TÜRGEV'in Başkanı Cengiz Aktürk ve Erdoğan'ın birlikte çay içerken görüntülendiği Abdülkerim Çay'ın görüşmeleri yolsuzlukla ilgili. Görüşmelerde, Ağaoğlu'na ait İstanbul Küçükbakkalköy'deki 20 dönüm arazinin TÜRGEV'e nasıl hibe edildiği anlatılıyor.

Görüşmelere göre 100 milyon dolar değerindeki araziye Bilal Erdoğan talip oldu. Arazi sahibi Ali Ağaoğlu'nun, Bilal Erdoğan'ın adını duyunca yutkunarak devri kabul ettiği telefon görüşmelerine yansıdı.

İddiaya göre İşadamı Ağaoğlu, araziyi Erdoğan'a devrederken, "Ben bunu veririm ama ondan sonra bir işim olduğunda ikiletmez kimse" dedi.

24 Nisan 2013'te Bilal Erdoğan’ın arkadaşı Çay ve TÜRGEV Başkanı Aktürk arasında geçen görüşmede devir işlemi görüşüldü. Çay, imalarla anlattığı olayı kimsenin duymaması için Aktürk'ü tembihliyor. Çay, "Ali Ağaoğlu ne yapmış biliyor musun abi Küçükbakkalköy'de 20 dönümlük arazisini hibe etmiş" diyor. Çay, "Adama demişler ki kardeşim sen burayı bırak, adam yutkunmuş. Ondan sonra siz dedikten sonra tabi demiş" sözleriyle zorla devir işlemini anlatıyor.

Çay, Aktürk'e olayı anlatırken, Bilal Erdoğan'a da işaret ediyor. Görüşmede, "Yalnız bunu oğul söylemiş oğul, baba değil anladın mı abi" ifadesi yer alıyor.

Soruşturmada, Bilal Erdoğan ve Ali Ağaoğlu'nun 7 Mart ve 23 Nisan 2013 tarihlerinde toplantılar yaptığı ve arazinin devri işinin tamamlandığı ileri sürülüyor.
HABERİN VİDEOSU
21.01.2014 18:49:48
PAYLAŞ     
HABER - Diğer Haberler
Evim Şahane
RATINGLER
GAZETE MANŞETLERİ
Gazete Manşetleri
ANKET
Sizce 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde en çok görev hangi bakanlığa düşmektedir?
Adalet Bakanlığı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Dışişleri Bakanlığı
Gençlik ve Spor Bakanlığı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
İçişleri Bakanlığı
Milli Eğitim Bakanlığı
Milli Savunma Bakanlığı
Orman ve Su işleri Bakanlığı
Diğer